Usaldusväärsed laenud & laenuandjad Eestis ühest kohast

Laenud - Tänapäeva inforohkuse keskel on sageli keeruline leida ühte keskkonda, kust saaks ülevaate kõikidest laenuandjatest ja laenudest ühes kohas. AskFinancer.com lehele on kokku kogutud kõik suuremad ja usaldusväärsed laenuandjad Eestis. Leides endale laenud ettevõtte poolt seatud sobivate tingimustega ja sinu vajadustele vastava firma, võid nende teenuseid täielikult usaldada.

AskFinancer lehel olevad firmad omavad kõik Eesti seadusega nõutavat Finantsinspektsiooni poolt väljastatud tegevusluba.

Vali välja soovitud ja tegelikult vaja minev summa, tutvu erinevate laenuandjate pakkumiste ning nende poolt seatud tingimustega. Võrdle kindlasti ka lõppkulusid. Leides endale sobivaima laenuandja, suunab meie sĂĽsteem sind mugavalt ja automaatselt  otse pakkuja lehele edasi. Askfinancer.com leht ei võta seejuures mingeid täiendavaid lisatasusid ega teisi varjatud kulusid.

Seega kui sul on vajadus täiendava lisaraha järele, võid usaldada Askfinancer.com lehel olevaid laenuandjaid. Kõik laenud on mugavalt ĂĽhes kohas internetis leitavad ja võrdlusi saad teha kodust lahkumata. Hoiad kokku nii oma aega kui raha. Me võrdleme erinevaid teenuseid nagu kiirlaenudärilaenudväikelaenudautolaenud jne.

laenud

Kas ja kuidas ma saan laenud võtta?

Kes saab võtta?

Sõltuvalt firmast erinevad ka täpsed  saamisele seatud tingimused. Kui erinevate laenufirmade tingimusi ĂĽldistada, saab öelda, et laenu saamise eelduseks peab sul olema vanust vähemalt 18 aastat, sul on vajalik pĂĽsiva sissetuleku olemasolu, sul puuduvad võlgnevused ning sissekanded Maksehäireregistris. See kõik annab landjale kindlustunde, et oled võimeline võtta plaanitava laenukohustuse ka korrektselt tagasi maksma.

Kas laenud maksehäirega on võimalikud?

Kui sul on aktiivne võlgnevuse kanne Maksehäireregistris, on laen maksehäirega enamjaolt vähetõenäoline. Küll aga on mõningaid lihtsustavaid olukordi, mil see siiski kõne alla tuleb.

Ăśheks neist on see, kui maksehäire olemasolul teed taotluse hetkel, mil maksehäire on just lõppenud, kuid seda kannet ei ole veel registrist kustutada jõutud.

Teine võimalus maksehäirega raha saada on siis, kui sa võtad laenu käendajaga  või tagatisega (auto tagatisel, kinnisvara).

Enda kohta käivaid kandeid maksehäirete olemasolu ja/või nende puudumise kohta saad teha ja kontrollida tasuta E-seif lehelt.

Kui suur peab olema sissetulek, et raha saada?

laenu saamine ja sissetulek

Taaskord sõltuvalt laenuandjast on seatud kohustusliku sissetuleku minimaalsele suurusele erinevad nõuded. Mõne firma puhul piisab 300 eurosest igakuisest regulaarsest sissetulekust, teistel algab see aga 500 – 600st eurost.

Kuid sama tähtis, kui sissetuleku suurus, on ka see summa, milline on sul juba praegu igakuiste kohustuste summa. Näiteks kui sul on juba kehtivad kohustused, liisingud või mõned muud kohustused. Tihtipeale peetakse siinkohal silmas 40% reeglit. Selle kohaselt ei ole võimalus uusi kohustusi juurde võtta, kui su praegused krediidikohustused on võrdsed või ületavad 40% sinu igakuisest sissetulekust (nt kui teenid 1000 eurot kuus kuid su maksed igakuiselt on 400 eurot ja rohkem).

Kui pikaks ajaks saab võtta?

See, kui pikaks ajaks sa kohustuse saad võtta, sõltub olulisel määral laenatud rahasummast ja laenutüübist.

 • Kiirlaenude puhul kehtivad oluliselt lĂĽhemad tähtajad (sageli jääb selle maksimaalne piir 1 ja 3 aasta vahele).
 • Väikelaenude keskmine tagasimakseperiood on 5 – 7 aastat.
 • Tagatisega laenu (käendus, kodu, kinnisvara, hĂĽpoteek, auto) korral võimaldatakse aga makseperioodi koguni kuni 30 aastat.

Kuidas taotleda?

laenude taotlemine

Enamus pakkujaid võimaldavad esmase taotluse teha mugavalt kodust lahkumata ja internetis.

Kui oled leidnud endale sobiva firma, kuid neilt varasemalt laenu võtnud ei ole, on sul vaja enne lepingu sõlmimist läbida isikusamasuse tuvastus (kontoris või andja esindaja juures).

Laenud ilma konto väljavõtteta ei ole tavapärased, seega valdav osa laenuandjaid soovivad koos taotlusega saada ka sinu pangakontost viimase 6 kuu väljavõtet.

Mis juhtub, kui ma ei jõua enam maksta?

Enne iga laenu võtmist jälgi hoolsalt, milliseks kujuneb laen ettevõtte poolt seatud tingimustele ja millised kohustused sind täpselt ees ootavad. Kui siiski juhtub, et sa ei jõua kohustust tagasi maksta, anna esimesel võimalusel sellest teada firmale. Anna talle aus ülevaade oma olukorrast, et leida üheskoos parim võimalik lahendus – refinantseerimine, maksepuhkus, lepingu pikendamine jms.

Soovi korral võta ühendust ka võlanõustajaga, kes igapäevaselt selliste olukorda lahendamisega tegeleb.

Milline on mulle sobivaim laen?

Sulle sobivaim laen on selline, mis vastab sinu reaalse lisaraha vajadustele ning tagasimakse võimekusele olles seejuures soodsaima intressi ning võimalikult väikeste kõrvalkuludega. Erinevaid tüüpe, mille vahel valida, on mitmeid:

Kiirlaen

Nagu nimigi ütleb on tegemist kiire laenuga ja seda iseloomustab ka kiire makse ülekanne sinu kontole. Tihtipeale laekub raha sulle juba vähem kui ühe tunniga.

Kiirlaenud on mugavad ja väga paindlikud laenud (vali summaks kasvõi vaid 50 eurot). Sõltuvalt pakkujast on võimalik ka saada raha ilma tuvastamiseta ja konto väljavõtteta. Mõned pakkujad võimaldavad kiirlaenu koguni ilma palgatõendita, töökohata ja maksehäirega. Mõned pakkujad, keda oleme arvustanud on näiteks smsrahacredit24 ja creditstar

Kiirlaenu puhul tuleb arvestada aga kõrgema intressiga, sest laenul puudub tagatis.Leia sobiv kiirlaen

Väike- ehk tarbimislaen

laenu saamine remondi jaoks

Väikelaenu taotlemine sarnaneb suuresti kiirlaenu omale. Erinevus on aga suurema summa saamise võimaluses ja väiksem intress. Mõned pakkujad keda oleme näiteks arvustanud on Tf bank ja inbank.ee

Samuti eristab väikelaene kiirlaenust võimalus nii tagatisega kui tagatiseta laenuks. Esimesel juhul (tagatisega) on võimalus ka märgatavalt väiksematele intressidele.

Auto- ja kinnisvaralaen

 auto jaoks raha saamine

Tavapärased tagatised laenu võtmisel on hüpoteek- ja autolaenud. Nende puhul on iseloomulik nii väike- kui kiirlaenudest veelgi suuremad summad ja madal intress.

Kusjuures tagatiseks antav vara võib sul juba olemas olla kuid ka alles ostmise järgus. Kui vajad raha vara soetamiseks, seatakse sellele hĂĽpoteek. Kui sul on aga tagatisega laenu soov näiteks olemasoleva korteri abil, sõltub su maksimaalne võimalik summa tagatiseks antava korteri  või maja turuväärtusest.

Krediitkaart ning uus finantstoode Krediidikonto

Mõlemad on väga mugavad raha saamis võimalused neile, kes peavad lugu paindlikust võimalusest ja rohkemast valikuvõimalusest. Tänu neile saab võimalikuks raha saamine nädalavahetusel ja ööpäevaringselt. Samuti laenusumma kasvõi mõni euro.

Nii krediitkaarti kui krediidikonto puhul väljastab pakkuja sulle pesonaalselt seatud krediidilimiidi. See, kuidas saadud krediidilimiiti kasutad, on sinu otsustada. Samuti saad sa valida, kas võtad summa välja kogu võimaliku limiidi ulatuses või vaid mingi osa sellest. Ehk siis just nii palju, kui parasjagu vaja. Tänu sellele on ka soodsamad laenukulud võimalikuks tehtud, sest maksad intresse vaid selle osa pealt, mis summas raha reaalselt praegu kasutad.

Krediitkaart ja Krediidikonto on mugavad lisaks seetõttu, et lepingu pead sõlmima vaid üks kord. Raha see eest saad kasutada korduvalt oma krediidilimiidi ulatuses. Seega kui oled vahepeal kohustuse tagastanud, kuid lisaraha vajadus tekib uuesti, võid teha enda kontole kasvõi laenukande nädalavahetusel.

Taotluse esitamine ja raha laekumine

Miks valida AskFinancer.com lehelt?

Laenamine ei ole olnud kunagi nii mugav, kui seda on praegu. Erinevad laenuandjad võimaldavad taotlust esitada nii internetis, telefoni teel kui ka kontoris või selle esindaja juures kohapeal. Enam ei ole vajadust kirjutada ka pikki keerulisi lepinguid, sageli piisab taotluse esitamiseks mõnesammulisest taotluse vormi täitmisest.

Pisut keerulisemaks teeb kogu protsessi aga pakkujate rohkus.  Seetõttu on AskFinancer.com lehele kokku kogutud kõik laenud, mida pakuvad tunnustatud ja usaldusväärsed laenuandjad Eestis. Valides endale meelepärane laen ettevõtte poolt määratud ja sulle sobivate tingimustega, võid nende teenuseid täielikult usaldada.

Meie lehel – AskFinancer.com – olevatel firmadel on kõigil Eesti seadusega nõutavad tingimused täidetud ja omavad Finantsinspektsiooni poolt väljastatud tegevusluba.

Kuidas taotlust esitada?

 1. Esmalt mõtle hoolikalt, mis on see summa, mida käesoleval hetkel reaalselt ka vajad.
 2. Seejärel tutvu eri laenuandjate pakkumistega. Kindlasti loe põhjalikult läbi nende poolt seatud tingimused. Pööra tähelepanu kõrvalkuludele ja kogukulule, mis sisaldab lisaks põhisummale intresse ja teisi tekkida võivaid väljaminekuid ( nt hindamisaktid).
 3. Leides endale sobivaima pakkuja, suunab meie sĂĽsteem sind mugavalt ja automaatselt otse pakkuja laenutaotluse vormini.
 4. Seejärel võtab sinuga otse ühendust laenufirma esindaja. Kontakti võtmise aeg sõltub taotluse esitamise ajast (tööpäev, -aeg, nädalavahetus). Tööaegadel tehakse seda üldjuhul isegi vähem kui tunni aja jooksul.

Kuidas lepingut sõlmida ja kui kiiresti laekub raha?

 1. Kui said positiivse laenuotsuse, ja varem sellelt firmalt laenu ei ole võtnud, pead täitma lühikese isikutuvastusprotsessi ankeedi. Seda saad teha nii pakkuja kui ka selle esinda juures (sageli Omniva postkontor).
 2. Soovitud summa võib su kontole laekuda isegi vaid loetud minutite jooksul peale isikutuvastuse läbimist. Pea silmas, et laekumise kiirust mõjutab muuhulgas näiteks soovitud laenusumma suurus ja tagatise vajadus. Kuid ka see, kas nii sinu kui kohustuse võtja arvelduskontod asuvad samas pangas. Eriti oluline on samades pankades arvelduskontode omamine õhtul ja nädalavahetusel taotlust esitades. Seetõttu kiire laenusoovi korral küsi juba taotlust esitades üle ka need asjaolud.

NB! Kogu taotluse esitamise, lepingu sõlmimise jms juures ei võta Askfinancer.com leht sinult mingeid täiendavaid lisatasusid ega teisi varjatud kulusid.

Seega võid olla kindel, et AskFinancer.com lehel erinevate laenuandjate teenuste ja toodete võrdlemine on sinu jaoks täiesti tasuta! Kõik pakkujad on mugavalt ühes kohas internetist leitavad ja võrdlusi saad teha kodust lahkumata. Hoiad kokku nii oma aega kui raha.

Kas ma saan laenulepingust taganeda?

Laenukohustus ja taganemine

Vastavalt Eesti riigis kehtivale Võlaõigusseadusele ja Eesti Tarbijakaitseametile on sul laenulepingust taganemise õigus 14 päeva jooksul alates lepingu sõlmimisest.

Seega, kui sul avaneb vahetult peale lepingu sõlmimist lisaraha saamise võimalus näiteks tuttavatelt, ning sa ei jõudnud veel laenuga saadud raha kasutama hakata, saad sa ilma põhjendust andmata lepingust taganeda. Siin ei ole erinevust, kas võtsid ükskõik millise kohustuse. Seaduses ei tehta vahet. Laenusummaks olnud raha võis olla nii 50 eurot kui 50 000 eurot, kõik on võrdsed ja sellest tulenevalt peavad pakkujad taganemise võimalust järgima.

Tasumisele kuulub vaid intress summalt sinu kasutuses / kontol olnud päevade eest.

Kuidas ma saan lepingust taganeda?

Lepingust taganemiseks on sul vaja laenu andnud ettevõttele esitada avaldus kas kirjalikult paberkandjal või elektrooniliselt.

 • Taganemisavaldusse on sul vaja märkida oma ees- ja perekonnanimi, isikukood, lepingu number ja kuupäev, mil firmale laenusumma tagastada soovid. Samuti on tarvis kirja panna avalduse eesmärk. Näiteks võid kirjutada: „Soovin taganeda lepingust nr … ja luban tagastada summa … kuupäeval“).
 • Allkirjasta leping kirjalikult või digitaalselt.
 • Valmis avaldus tuleb sul viia kas kirjalikult paberkandjal laenupakkuja kontorisse või saata see e-posti teel nende meiliaadressile.
 • Peale avalduse laekumist informeerib sind laenuandja kuidas summa ettevõttele tagastada. Seejuures saad teada ka intressid, mis on sul vaja tasuda lisaks laenu põhisummale.
 • Tagastatavale põhisummale lisanduvad intressid arvestatakse perioodi eest, mis on alates summa väljamaksmisest kuni laenu tagastamiseni.
 • Firma poolt esitatud summa tuleb sul tagastada laenuandja arvelduskontole 30 päeva jooksul peale avalduse esitamist.

Mis maksab laenulepingust taganemine / -lepingu tĂĽhistamine?

Esmalt pea silmas, et lepingu tühistamine ei ole täiesti tasuta. See ei vabasta sind juba tekkinud kulutustest. Näiteks, kui laenuandja teostas lepingu sõlmimise eel erinevaid lepingu sõlmimiseks vajalikke avalik-õiguslikke toiminguid (tasu registriväljavõtte tellimise eest, maksehäirete kontrollimine jms), võib jääda nende kulude katmine sinu kanda.

Samuti kuuluvad tasumisele lisaks laenatud summale ka intress nende päevade eest, mil laen oli sinu kasutuses. Näiteks, kui summa sinu kätte andmise ja laenulepingu tühistamise vahele jääb 7 päeva, tuleb sul tasuda ka intressid 7 päeva eest.

Täpne tagastamisele kuuluv summa antakse sulle teada pakkuja poolt lepingu tühistamise avalduse laekumise järel.

Muud lepingu tĂĽhistamise tingimused

Pane tähele, et laenuandja poolt määratud summa on vaja tasuda 30 päeva jooksul. Kui sa ei tasu ettenähtud raha selle perioodi vältel, arvestatakse seda kui lepingust taganemise tühistamist ning su leping jätkub.

Kas võimaluse korral tasub kohustused ennetähtaegselt tagastada?

Teine laenu ennetähtaegse lõpetamise võimalus on selle tagastamine enne määratud tähtaega. Kui sul on tekkinud lisaraha, mille abil võetud kohustuse saaksid nüüd osaliselt või täies mahus tagastada, tasub uurida laenu ennetähtaegse tagastamise võimalusi. Eesmärgiks on siin sageli kokkuhoid kõrvalkuludelt nagu näiteks intress.

Kuid pea silmas, et sageli ei ole see lõppkokkuvõttes siiski soodsam. Sõltuvalt lepingu kestvusest, laenatud summast ja pakkuja poolt seatud tingimustest, kaasnevad ka ennetähtaegsel tagastamisel mitmed lisatasud. Kindlasti kuuluvad sinna sisse intressid, kuid harvad ei ole ka erinevad hüvitised.

Seega kui sul on juba laenu võttes võimalus, et enne lepingu tähtaja saabumist võib sul tekkida võimalus laen ettevõttele ennetähtaegselt tagastada, tutvu kindlasti ka ennetähtaegse tagastamise tingimustega. Seda eriti siis, kui tegemist on pikemaajalise kohustusega, sest vastavasisulised määrad erinevad pakkujatel küllaltki palju.

Oma tegevuskäigult sarnaneb aga ennetähtaegne tagastamine lepingu tühistamisega. Samamoodi tuleb ka siin esitada vastavasisuline avaldus koos enda kontaktandmete, laenulepingu numbri ja tagastamise kuupäevaga. Peale avalduse laekumist edastab laenufirma sulle summa, mis sinu poolt soovitud kuupäeval tasumisele kuulub.

Korduma kippuvad kĂĽsimused

Kes saab laenu võtta?

Laenu saad taotleda kui sa oled Eesti Vabariigi kodanik või sul on siin alaline elamisõigus või pikaajalise elaniku elamisluba.

Kui vanalt saab laenu võtta?

Laenu taotlemiseks peab sul vanust olema vähemalt 18 eluaastat. Sõltuvalt pakkujast, laenatavast summast ja tüübist võib vanuse alampiir olla 20 aastat ja enamgi. Seega tutvu enne taotluse esitamist, mis on laenupakkuja nõudmised selle saaja vanusele.

Kui kiiresti on raha võimalik saada?

Laenu on võimalik taotleda nii firma kontoris kohapeal kui ka internetis. Mõlemal juhul on sul aga seadusest tulenevalt esmakordsel laenamisel läbida isikusamasuse tuvastamise protsess. Seda saad teha nii kontoris kui ka firma esindaja juures (sageli on see võimalus Omniva postkontorites).
Kui oled laenu saanud samalt teenusepakkujalt ka varem, saad taotleda raha internetist või telefoni teel ka mugavalt kodust lahkumata. Sõltuvalt soovitud summa suurusest, tagatise vajalikkusest, sinu vastavust laenu saamise nõuetele ja muust, võib soovitud lisaraha laekuda sinu kontole isegi loetud minutitega.

Kas ma saan raha kui mul on maksehäire?

Laenud maksehäire olemasolul on enamus juhtudel vähetõenäoline. See võimaldab kaitsta nii sinu kui ka pakkuja hilisemaid kohustuse tagasimaksmise probleeme.
Samas on aga mõned olukorrad, mil laenu saamine siiski võimalikuks võib osutuda. Üks on näiteks see, kui maksehäire olemasolul teed taotluse hetkel, mil maksehäire on just lõppenud. Samas vastavat maksehäire lõppemise kannet ei ole veel registrist kustutatud. Valdavalt ei avane laenu saamise võimalus aga enne, kui viimasest lõppenud maksehäirest on möödunud vähemalt 6 kuud.
 
Laen maksehäirega võib osutuda võimalikuks ka sellisel juhul, kui seda võetakse käendaja või tagatise olemasolul.
Enda kohta käivaid kandeid maksehäirete olemasolu ja/või nende puudumise kohta saad teha ja kontrollida tasuta E-seif lehelt.

Kui palju on tagatiseta laenu võimalik võtta?

Tagatiseta laenud on pakkujatele riskantsemad kui tagatisega. Seetõttu on ka maksimaalsed summad väiksemad, kui tagatisega laenu puhul.
Enamjaolt jäävad tagatiseta  summad 3000 euro piiridesse. Sõltuvalt laenuandjast võib see siiski ulatuda ka mõnevõrra kõrgemale. Üldiselt on maksimum aga siiski 5000 eurot, vahel harva on võimalus aga tagatiseta saada koguni 10 000 eurot.

Kui suured on lisatasud?

Laenude võtmisega kaasnevad lisatasud sõltuvad mitmest asjaolust. Kindlasti kuuluvad siia hulka võetava laenusumma suurus, tagatise olemasolu või selle puudumine, kestus ja palju muud.
Kõige väiksemad lisatasud kaasnevad tavaliselt väikelaenudega. Neil juhtudel piirdub lisatasu tihti vaid lepingu sõlmimise tasuga. Harvem lisanduvad igakuine haldustasu.
Lepingu sõlmimise tasud jäävad üldiselt 1% kanti. Seega võttes laenu 1000 eurot, oleks 1% lepingu sõlmimise tasu juures lisakulu 10 eurot.
Haldustasude keskmine suurus kuus jääb enamasti 1-2 euro ringi.
Kõige suuremad lisakulud kaasnevad hüpoteeklaenudega kuna selle finantstoote puhul on vajalikud hindamisaktid jms.